Ayak Kokusunun Tedavi Yöntemleri – Ayak Kokusu Nasıl Giderilir

Ayak Kokusunun Tedavi Yöntemleri – Ayak Kokusu Nasıl Giderilir

Ayak kokusuna çözüm sunan tedavi yöntemleri çeşitlidir. Ayak kokusunu gidermek için en basit anlamda ev yapımı tedavi yöntemi ile doğal çözüm, sodyum bikarbonat yani genel bilinen adıyla soda yada kabartma tozu ile ayakların yıkanmasıdır. Soda mikrop kırıcı özelliği olduğu için bakterilerin üremesine engel olacak bir ortam oluşturur. Sodayı suya eriterek ayak kokusu olan ayaklarımızı yıkayabileceğimiz gibi, ayakkabı veya çorapların içerisinde bir tutam toz şeklinde serpiştirerek te ayak kokusuna çözüm sağlayabiliriz. Bu yöntem, en ucuz ve etkili yoldan ayak kokusu tedavisi sağlamaktadır.

Tabi ayak kokusunu önleyen diğer çözümler de etkili ve kalıcı ayak kokusu tedavisi sağlamak isteyenler için tavsiye edilir. Bu alanda gerek internette gerekse günlük hayatta çok çeşitli ayak kokusu giderici ürünler satılmaktadır. Sizlere ilerleyen zamanda gerek bu ürünlerin tanıtımını yapacağız gerekse bitkisel çözümler ile ayak kokusuna son vermek için ne gibi alternatif yöntemler var bunları değerlendireceğiz. Genelde satılan ürünler ayak kokusu önleyen toz ve pudra türü antibakteriyel maddelerdir. Bu ürünler ayak kokusuna neden olan bakterilere özel geliştirilmiş tozlardır.
Son zamanlarda yapılan araştırmalarda güneş ışığında bulunan ultraviyola ışınlarına marız kalan ayak kokusuna sebep olan bakterilerin öldüğü ortaya çıkartılmıştır. yabancı ülkelerde sterishoe markasıyla, parmak ucu kısmına güneşteki ultraviyole ışınlarını emen bir tür özel ayakkabı geliştirilmiştir. Tabi ayak kokusuna son vermek için bu tür modern çözümler yanında ayak spreyler, deodorantlar, gibi ayak kokusu giderici kozmetik ürünler de yoğun rağbet görmektedir. Ayak kokusunun tedavi yöntemleri arasında çinko tuzları bileşikleri veya hintyağı (hint yağı) içeren ayak kokusu kremleri de 7 – 10 günlük kullanım süresi sonunda etkili olmakta ve aşırı terleme nedeniyle oluşan ayak kokusu sorununu büyük ölçüde gidermektedir. Bu ürünlerin hepsine tek tek bakacağız ve bizler için en uygun çözüm sunan ayak kokusu önleyici ürünü temin edeceğiz. Tabi bu arada ayak ve ayakkabı çorap hijyenini de dikkate almamız gerekiyor.

Bu yazı Ayak Kokusu Nasıl Giderilir kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Ayak Kokusunun Tedavi Yöntemleri – Ayak Kokusu Nasıl Giderilir için 1 cevap

  1. aysegül bas der ki:

    Akupunktur denedim, diyet listesi denedim hatta ilaç bile aldim ama yok olmuyor zayiflayamiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>